Weź udział w XI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich!

Już w najbliższy weekend odbędzie się kolejna edycja DOFE 2024 – największej inicjatywy związanej z Funduszami Europejskimi w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z broszurą, która przedstawia szereg interesujących aktywności przygotowanych przez beneficjentów Funduszy Europejskich. Na Mazowszu czeka na Was wiele atrakcji, w tym liczne muzea, wystawy, warsztaty edukacyjne oraz wydarzenia sportowe.

Akcja DOFE jest częścią kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Koordynatorem wydarzenia jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Szczegóły znajdziesz na stronie: https://20lat.eu/

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2024 – świętuj razem z nami 20 lat w UE

Tegoroczna, XI edycja Dni Otwartych Funduszy Europejskich (DOFE 2024) odbędzie się w dniach 10-11 maja br. W ramach wydarzenia można skorzystać z licznych atrakcji, jak m.in. zwiedzanie mazowieckich muzeów, udział w szkoleniu na nowoczesnym symulatorze jazdy pociągiem, a także w biegu propagującym zdrowy styl życia czy w turnieju z udziałem mistrzów szachowych. Wydarzenie stanowi doskonałą okazja, by dowiedzieć się więcej o pozyskiwaniu funduszy europejskich, a także podzielić się swoimi doświadczeniami. Z pewnością każdy znajdzie aktywność dopasowaną do swoich zainteresowań.

Jakie atrakcje czekają na Was podczas XI edycji DOFE?

W ramach XI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich będzie można skorzystać z różnorodnych atrakcji we wszystkich zakątkach Mazowsza. Możesz bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę odwiedzić wybrane muzea, jak np. Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, Muzeum Wsi Radomskiej, Muzeum Niepodległości w Warszawie czy też Muzeum Mazowieckie w Płocku. Czeka na Was również Muzeum Wielkiego Gościńca Litewskiego „Stacja Sokołów”, zabytkowa Austeria w Raszynie, Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, a także wiele innych instytucji. Masz również szansę wziąć udział w interesujących warsztatach w Centrum Nauki Kopernik, a także w biegu, propagującym zdrowy styl życia, który startuje w Łosicach czy też w turnieju szachowym w Raszynie.

Z kolei na fanów kolei czeka szkolenie na nowoczesnym symulatorze prowadzenia pociągu. Ponadto podczas wydarzenia zaplanowano również atrakcje dla najmłodszych uczestników, jak autorska gra terenowa w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze czy warsztaty edukacyjne na terenie „Małej Wioski” – miejsca odpoczynku, nauki i zabawy dla dzieci w Muzeum Wsi Radomskiej.

Gdzie szukać informacji na temat zaplanowanych aktywności?

Zapoznaj się z broszurą, gdzie znajdziesz pełną listą mazowieckich aktywności i wybierz spośród nich te, które chcesz odwiedzić. Część miejsc będzie możliwa do zwiedzania wyłącznie w określonych godzinach. Zachęcamy również do odwiedzenia interaktywnej mapy wydarzenia na stronie:  https://20lat.eu/znajdz-atrakcje-dla-siebie

Powrót Następny artykuł