Zapraszamy na rodzinny piknik z funduszami europejskimi – już 11 maja w Warszawie!

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W ramach wydarzenia czeka na Was szereg różnorodnych atrakcji, w tym wyjątkowy piknik, który odbędzie się już 11 maja na skwerze obok Planetarium Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Odwiedź stoisko Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych i skorzystaj z konsultacji na temat pozyskiwania funduszy unijnych. Będziesz mieć także okazję przejechać się na energorowerach oraz zrobić zdjęcie w fotobudce. Z kolei na najmłodszych czeka m.in. kącik plastyczny oraz puzzle wielkoformatowe. Nie zwlekaj i dołącz do nas.

Plakat z zaproszeniem na piknik "Rodzinne Fundusze Europejskie" 11 maja 2024 r.

Weź udział w wyjątkowym pikniku pod hasłem: „Rodzinne Fundusze Europejskie” 

Piknik odbędzie się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2024. Już w najbliższą sobotę, 11 maja od godziny 10 do 17 czekamy na Was na skwerze obok Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Podczas wydarzenia masz możliwość dowiedzieć się więcej na temat możliwości pozyskiwania funduszy europejskich. Ponadto przygotowaliśmy atrakcje dla osób w każdym wieku, takie jak energorowery, fotobudka 360° czy nauka robienia kotylionów z flagą UE. Najmłodsi będą mogli odwiedzić kącik plastyczny, w ramach którego odbędą się m.in. pokazy baniek mydlanych oraz zagrać z puzzle wielkoformatowe czy też skorzystać z malowania twarzy i zaplatania kolorowych warkoczyków. A to jeszcze nie wszystko! Odwiedź nas i skorzystaj ze wszystkich aktywności:

  • Stoisko informacyjne dot. Funduszy Europejskich,
  • Kącik plastyczny: kolorowanki z motywami Unii Europejskiej, dekoracje pieczątkami, origami z motywami UE oraz możliwość lepienia z plasteliny i modeliny, pokazy baniek mydlanych
  • Malowanie twarzy i tatuaże dla dzieci, wyścigi ślimaków dla dzieci, zaplatanie kolorowych warkoczyków
  • Nauka robienia kotylionów z flagą UE,
  • EnergoRowery: 2 szt. energorowerów stacjonarnych z torem wyścigowym,
  • Fotobudka 360°,
  • Strefa multimedialna: 2 telewizory 85” z zestawami konsoli do gier, wgranymi grami oraz kontrolerami ruchu,
  • Puzzle wielkoformatowe,
  • Gadżety, publikacje, jabłka, słodycze oraz popcorn.

Przeczytaj także: Od centrum naukowego do rewolucji w edukacji

Z jakich atrakcji można skorzystać w Warszawie w ramach DOFE 2024?

W ramach XI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich w dniach 10-11 maja br. będzie można skorzystać z różnorodnych atrakcji we wszystkich zakątkach Mazowsza. Możesz bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę odwiedzić wybrane muzea. W Warszawie czeka na Was m.in. Muzeum Niepodległości, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Więzienia Pawiak czy też Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Ponadto istnieje możliwość zwiedzenia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej, luterańskiego kościoła stojącego w samym centrum Warszawy. Z kolei fani kolei mają możliwość zwiedzenia zaplecza technicznego Kolei Mazowieckich oraz skorzystania ze szkolenia na nowoczesnym symulatorze prowadzenia pociągu.

Masz również szansę wziąć udział w interesujących zajęciach w Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego na terenie Centrum Nauki Kopernik, takich jak warsztat cyjanotypii czy też laboratoryjnej stacji doświadczalnej pt. „Odporność – wewnętrzna armia”.

Gdzie szukać informacji na temat zaplanowanych aktywności?

Zapoznaj się z broszurą, w której znajdziesz pełną listą mazowieckich aktywności i wybierz spośród nich te, które chcesz odwiedzić. Część miejsc będzie możliwa do zwiedzania wyłącznie w określonych godzinach.

Zachęcamy również do odwiedzenia interaktywnej mapy wydarzenia na stronie:  https://20lat.eu/znajdz-atrakcje-dla-siebie

Powrót Następny artykuł