Grafika z kolażem zdjęć pokazujących najlepsze projekty zrealizowane w ramach programu regionalnego

#eFEktUE na Mazowszu

Fundusze Europejskie od siedemnastu lat zmieniają nasz region na lepsze, a mieszkańcy, niemal codziennie korzystają z ich efektów. Są to m.in. nowe ścieżki rowerowe, rozbudowane węzły przesiadkowe, wyremontowane i doposażone szpitale i szkoły czy odrestaurowane muzea. Za sukcesem zrealizowanych projektów stoją ogromne kwoty pieniędzy, które w przemyślany sposób zostały zainwestowane w rozwój niemalże wszystkich obszarów życia społecznego naszego regionu. Wspieranie pomocy społecznej, ochrony zdrowia, edukacji, przedsiębiorczości, cyfryzacji, ochrony środowiska, zabytków i dziedzictwa kultury – to tylko niektóre z działań finansowanych ze środków europejskich.

W prowadzonej do września przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych kampanii promującej rezultaty funduszy europejskich przekonasz się, jak bardzo zmieniła się nasza lokalna rzeczywistość – zarówno za sprawą wielkich, jak i mniejszych przedsięwzięć. Zobacz to dzięki #eFEktUE!

Wow! Niesamowite!

Nasze hasło jest esencją tego, jaką rolę odgrywają fundusze europejskie w moim regionie, mieście i w najbliższym otoczeniu. Pokazuje, jak za ich pomocą każdy z nas może stworzyć coś niezwykłego – zapadającego w pamięć, wzbudzającego powszechny zachwyt, ale przede wszystkim usprawniającego codzienne życie mieszkańców – niezależnie od obszaru, którego dotyczy. Chodzi o to, aby każdy, kto zobaczy, odwiedzi czy skorzysta z danego projektu, miał od razu myśl „Wow! Niesamowite!”. #eFEktUE to także odzwierciedlenie drogi do osiągnięcia sukcesu i stania się liderem. Dzięki pomocy funduszy europejskich budynki i infrastruktura przechodzą gruntowne modernizacje, firmy wdrażają innowacyjne produkty i usługi, a tysiące Mazowszan zdobywa nowe kwalifikacje i umiejętności niezbędne na rynku pracy. Województwo bardzo dynamicznie się rozwija i staje się dobrze prosperującym i przyjaznym miejscem na mapie nie tylko Polski, ale też Europy.

Do września 2021 r. prowadzona jest kampania informacyjna o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (RPO WM 2014-2020). To unijny program, który wdrażany jest przez Mazowiecką Jednostkę Wdrażania Programów Unijnych. Obecnie dzięki rozdysponowanym środkom realizowanych jest ponad 5300 umów o łącznej wysokość dofinansowania na ponad 8 mld zł.

Dzięki kampanii poznasz projekty, które są realizowane w Twoim regionie, mieście i dzielnicy. A jest ich bardzo dużo, a Ty na pewno korzystasz z większości każdego dnia!

#eFEktUE w kinach

Dzięki wsparciu z Unii niejednokrotnie przekonaliśmy się, że fundusze europejskie wychodzą nam na zdrowie. Projekty związane z medycyną i poprawą jakości leczenia służą nie tylko dorosłym, ale również najmłodszym. Niejednokrotnie dzięki FE możliwy jest zakup specjalistycznego sprzętu, jak i wdrażanie nowoczesnych i innowacyjnych rozwiązań, za sprawą których wszyscy czujemy się bezpieczni i zaopiekowani. Bo tak właśnie działa #eFEktUE!

Te pozytywne rezultaty w obszarze zdrowia prezentujemy w 30-sekundowym spocie „eFEktUE na zdrowie!”, który możecie oglądać w kinach od 11 do 24 czerwca 2021 r.

Nie masz wrażenia, że z funduszami wiąże się magia? Codziennie mijasz budynki i inwestycje współfinansowane z Unii, każdego dnia korzystasz z rozwiązań i technologii, których opracowanie nie byłoby możliwe, gdyby właśnie nie fundusze. Obejrzyj nasz drugi spot promujący kampanię „eFEktUE” i przekonaj się o ich magicznym działaniu w realnym świecie!

Od 16 do 29 lipca 2021 r. m.in. w kinach: Helios, Atlantic, NoveKino czy niektórych Multikinach zobaczysz nasz spot „Magiczny eFEktUE!”, który pokazuje niezwykłe projekty ze świata funduszy europejskich.

#eFEktUE w komunikacji publicznej

W tym samym czasie, co w kinach, czyli od 11 do 24 czerwca oraz od 16 do 29 lipca 2021 r., spoty będą emitowane również w komunikacji publicznej w wybranych liniach na trasach Warszawa – Piaseczno, Warszawa – Legionowo, w przypadku Mazowsza w takich miastach, jak: Pruszków, Płock, Ostrołęka i Żyrardów, a w samej Warszawie nie tylko w autobusach, ale również w wyznaczonych tramwajach.

#eFEktUE w prasie

O projektach, które na terenie Mazowsza z sukcesem wykorzystują środki unijne, będzie można przeczytać również w tygodniku „Polityka”, w dołączonej do niego broszurze o tytule #eFEktUE, której dwa numery ukażą się 16 czerwca i 21 lipca 2021 r.

#eFEktyUE w social mediach

Możesz nas spotkać również w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram, Twitter i YouTube – FunduszedlaMazowsza), gdzie regularnie zamieszczamy informacje o Funduszach Europejskich oraz przedstawiamy najlepsze naszym zdaniem inwestycje współfinansowane z tych środków.

Dodatkową okazją do prezentacji firm/podmiotów/urzędów skutecznie działających na Mazowszu będzie plebiscyt „#eFEktUE – nominacje do Lidera Zmian 2023”. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich beneficjentów programu regionalnego. Propozycje projektów można zgłaszać do końca lipca, a głosowanie internetowe rozpocznie się we wrześniu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie www.liderzmian.eu.

Paulina Gutowska-Jarosz

Powrót Następny artykuł