Konkurs Lider Zmian

Zrealizowałeś projekt lub projekty dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, weź udział w naszym konkursie! A może widzisz, że w Twoim otoczeniu coś się zmieniło dzięki inwestycjom wspieranym dotacjami z UE? Jeśli tak – zgłoś propozycje takich projektów w konkursie „Lider Zmian”, organizowanym pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego.

Ostatnie lata to czas wielkich przemian w naszym regionie. Dzięki projektom współfinansowanym z Funduszy Europejskich nasz region przechodzi ogromną metamorfozę, a skala przemian jest imponująca.

Konkurs „Lider Zmian” pozwoli nam wyróżnić najlepszych – tych, którzy w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju Mazowsza i sprawiają, że nasze życie staje się prostsze, łatwiejsze, przyjemniejsze.

Zwycięzcy wyłonieni zostaną w czterech kategoriach: „Lider Zmian. Firma”, „Lider Zmian. Nagroda Internautów” oraz „Lider Zmian. Samorząd” i „Lider Zmian. Nagroda Specjalna”.

Do rywalizacji w kategorii „Lider Zmian. Firma” zapraszamy start-upy, mikro-, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa oraz powiązania kooperacyjne. O wyborze najlepszych zadecyduje Kapituła Konkursowa. Projekty można zgłaszać w jednym z trzech obszarów tematycznych:

  • Eko – gospodarka niskoemisyjna, ochrona środowiska
  • Zdrowie – podnoszenie jakości życia mieszkańców w zakresie medycyny, branży spożywczej czy rekreacji
  • Technologie – wprowadzanie usprawnień usługowych, produktowych, procesowych czy produkcyjnych.

Aby zgłosić swój projekt w tej kategorii, trzeba go opisać na formularzu zgłoszeniowym (do pobrania na www.funduszedlamazowsza.eu) i do 23 sierpnia wysłać zgłoszenie na adres lider-zmian@mazowia.eu.

Nagroda Internautów to szansa dla samorządów, instytucji kultury, placówek edukacyjnych, instytucji zdrowotnych, firm czy organizacji pozarządowych. W tej kategorii można samemu zgłosić realizowany przez siebie projekt, ale mogą to zrobić też mieszkańcy. I to oni ostatecznie zadecydują o wyborze laureatów podczas głosowania internetowego. Projekty można zgłaszać w jednym z trzech obszarów tematycznych:

  • Człowiek w centrum uwagi – projekty podnoszące jakość życia, m.in. dotyczące edukacji, rynku pracy, włączenia społecznego, zdrowia
  • Świat wokół nas – projekty dotyczące usprawnień, udogodnień lub oferty, z której korzystają mieszkańcy, m.in. z zakresu kultury, rewitalizacji, transportu, gospodarki niskoemisyjnej, ochrony środowiska
  • Produkt lub usługa komercyjna przyjazna mieszkańcom – realizowane przez firmy projekty wpisujące się w jeden z powyższych obszarów.

W tej kategorii wyłanianie zwycięzców przebiega w dwóch etapach:

  • etap zgłoszeń, w którym:

– swoje projekty mogą zgłaszać mailowo sami beneficjenci – do 23 sierpnia 2019 r. na adres lider-zmian@mazowia.eu

– propozycje ciekawych i wartościowych projektów i inwestycji lokalnych mogą zgłaszać mieszkańcy – mailowo na adres lider-zmian@mazowia.eu lub wysyłając wiadomość na profilu Fundusze dla Mazowsza na Facebooku (również do 23 sierpnia 2019 r.)

  • etap głosowania, które będzie prowadzone od 1 września do 10 października 2019 r. do godz. 10.00 na stronie internetowej konkursu uruchomionej w dniu rozpoczęcia głosowania.

W kategorii „Lider Zmian. Samorząd” laureaci zostaną wyłonieni na podstawie danych statystycznych dotyczących efektywności wykorzystywania środków unijnych, a zwycięzcę w kategorii „Lider Zmian. Nagroda Specjalna” wybierze Zarząd Województwa Mazowieckiego.

Kiedy poznamy najlepszych?

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 16 października 2019 r., podczas uroczystej gali w trakcie jubileuszowej 10. edycji Forum Rozwoju Mazowsza.

Zatem do dzieła! Szukamy najlepszych. Czy wśród nich będziesz i Ty?

Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy: www.funduszedlamazowsza.eu.