Forum Rozwoju Mazowsza – strefa I Love Człowiek

Wszystko, co ludzkie, nie jest nam obce! Do strefy I LOVE CZŁOWIEK zapraszamy tych, którzy są ciekawi innowacyjnych projektów społecznych, zdrowotnych oraz wspierających rozwój nowoczesnej edukacji.

Nasi Partnerzy przygotowali szereg atrakcji. Niżej uchylamy rąbka tajemnicy, co będzie się działo:

  • Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu specjalnie dla uczestników 10. Forum przywiezie Kapsułę Badań Zmysłów, w której będzie można bezpłatnie skontrolować słuch, wzrok, mowę, równowagę i powonienie, a uzyskane wyniki skonsultować ze specjalistami ze Światowego Centrum Słuchu.
  • Instytut Matki i Dziecka zaprasza na pokazy wykorzystania długopisów cyfrowych w ochronie zdrowia.
  • Centrum Nauki Kopernik zaprezentuje kolejną odsłonę Pracowni Przewrotu Kopernikańskiego i przybliży Modułowe Pracownie Przyrodnicze, które są rewolucyjną metodą nauczania biologii, geografii, chemii, fizyki i przyrody w klasach IV-VIII.
  • Fundacja Fundusz Współpracy poprowadzi warsztaty w obszarach edukacji i uczenia się przez całe życie, innowacji społecznych i ich zastosowania w otaczającej nas rzeczywistości. Dodatkowo zainteresowani zapoznają się z ideą leśnych przedszkoli i życia w bliskości z naturą.
  • Na stoisku Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i zaproszonych przez niego partnerów będą czekać m.in. pokazy urządzeń mobilnych w edukacji i aplikacji do zastosowania w nauce, jak również prezentacje umiejętności i efekty prac uczniów szkół zawodowych, którzy zostali objęci wsparciem w ramach realizowanych projektów.
  • Centrum Cyfrowej Nauki i Technologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie przybliży właściwości technologii VR i AR, możliwości wykorzystania wizualizacji danych czy zastosowania druku 3D w medycynie.
  • Firma Finea zaprezentuje transparentne, pozbawione alergenów perfumy opracowywane na bazie wody oraz w 100% wegańskie linie kosmetyczne.

W strefie będzie można spotkać także przedstawicieli m.in.: Fundacji Ewy Błaszczyk „Akogo?” i Kliniki „Budzik”, Dariusza Makaruka (jego multimedialne instalacje VR i AR odnoszą sukcesy na całym świecie) czy Kubę Korczaka (podczas warsztatów kulinarnych pokaże wpływ kuchni europejskich na polską). Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny wraz z Siecią Przedsiębiorczych Kobiet i firmą „Szumisie” zaprosi do wyjątkowo ciepłej i kobiecej przestrzeni. Ciekawe atrakcje przygotują także m.in.: firma Genomed, Pracownia Gier Szkoleniowych, Warszawska Szkoła Filmowa, Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie, Stowarzyszenie Mierz Wysoko, Sidly, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Locon oraz Investcore.