10. Forum Rozwoju Mazowsza

Głównym założeniem wydarzenia jest promocja regionu i wdrażanych w nim innowacyjnych rozwiązań, ze szczególnym uwzględnieniem projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich.

Na dwudniowym Forum spotykają się przedstawiciele biznesu, nauki, administracji, a także organizacji pozarządowych. Podczas debat, prezentacji dobrych praktyk, innowacji technologicznych czy inspirujących rozwiązań edukacyjnych i prospołecznych uczestnicy mają szansę zaprezentować swój wkład w rozwój Mazowsza. Sympatycy wydarzenia mogą skorzystać z oferty Forum zarówno bezpośrednio, jak i śledzić je w czasie rzeczywistym w internecie.

Zeszłoroczne 9. Forum Rozwoju Mazowsza odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Dwie sceny oraz obszerna przestrzeń ekspozycyjna stały się areną wymiany doświadczeń i wiedzy prezentowanej przez ponad 90 prelegentów, ekspertów i specjalistów – Partnerów wydarzenia. Zainteresowani mogli spotkać się z nimi podczas debat, warsztatów, konsultacji czy premierowych pokazów innowacyjnych rozwiązań. Ponad 50 Partnerów przygotowało szereg aktywności przyciągających ok. 2500 uczestników i odwiedzających. Co ważne, osobiście można było wypróbować zaawansowane technologicznie prototypy albo wziąć udział w grze strategicznej.

Cieszymy się, że 9. Forum Rozwoju Mazowsza zostało docenione także przez branżę i uhonorowane ogólnopolską nagrodą Top Event 2018.

Podczas 10. Forum Rozwoju Mazowsza pokażemy spektrum zmian, jakie dokonały się na Mazowszu w ostatnim dziesięcioleciu dzięki wsparciu Funduszy Europejskich. Do prezentacji własnych dokonań i współorganizacji tego wyjątkowego wydarzenia zaprosiliśmy samorządy, uczelnie i ośrodki naukowe, przedsiębiorców oraz organizacje pozarządowe. Spotykamy się w wyjątkowym miejscu: Centrum Konferencyjnym MsMermaid.

W tym roku zaplanowaliśmy:

  • debaty i prezentacje na dwóch scenach (poziomy I, II)
  • warsztaty, konsultacje, spotkania z ekspertami
  • prezentacje dokonań innowacyjnych twórców (wynalazki, prototypy)
  • grę strategiczną z udziałem Partnerów
  • grę i konkursy z nagrodami dla odwiedzających Forum.

Partnerzy 10. Forum Rozwoju Mazowsza będą czekać na gości w czterech strefach:

I  POSTĘP, I  CZŁOWIEK, I  NATURA, I  REGION.

Na kolejnych stronach biuletynu przeczytają Państwo o tym, co będzie się działo w poszczególnych strefach. Prezentujemy też dobrą praktykę (projekt realizowany przez tegorocznego Partnera Forum) odnoszącą się do tematyki danej strefy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się (wypełnić formularz zgłoszenia na stronie internetowej Forum) oraz odebrać i aktywować identyfikator.

Serdecznie zapraszamy i czekamy na Was!